poniedziałek, 20 października 2008

Chase Jarvis Tech: High Speed PhotographyOto kolejne ujęcia zza kulis sesji kung fu - Chase tłumaczy nam jak skutecznie zamrozić ruch. W sumie to nie nasuwają mi się żadne dodatkowe komentarze - materiał treściwy, ciekawy i poprawny merytorycznie.

Jak zwykle zapraszam do dyskusji na temat materiału w sekcji komentarzy.

7 komentarzy:

 1. sesja pierwsza klasa, zastanawiam się tylko jaki użyli software do przeglądu zdjęć z sesji

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak na Chase'a przystało fajny wartościowy filmik - wiesz co Robert myślałem poważnie już o takiej sesji. Nawet mam znajomych co ćwiczą Capueirę, myślę,że to niezły pomysł.

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie wiem jak jest w rzeczywistości, ale capoeira zawsze kojarzyła mi się bardziej z tańcem niż czystą walką (a z tego co odczułem Jarvis chciał właśnie zobrazować konfrontację człowieka z siłami natury) - nie jestem do końca pewien czy ten sport by tu pasował. Pomysł na sesję całkiem niezły, ale chyba ciężko coś takiego zorganizować (potrzebne by były bardzo mocne lampy błyskowe, duże studio - ja nie mam na to warunków).

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja mam tylko 2 x 750 Ws + vivitary 285HV (choć one nie wiele dają). Capuira to połączenie tańca z walką, ale nie o to chodziło, te osoby, są wysportowane, kilka z nich umie jakieś tam sztuki walki, więc są w stanie coś podobnego zaprezentować. A grupowe zdjęcia tańcząco-walczących ludzi to chyba równie interesujący temat.

  OdpowiedzUsuń
 5. Z tą mocą musi iść szybkość lamp, nie wiem jak szybkie są Twoje lampy 750Ws. Kiedyś miałem już styczność z 'fotografią 'high speed', i z tego co zauważyłem to większość lamp ustawionych na pełną moc generuje dłuższe błyski. W moich małych fleszach sb25 różnica pomiędzy czasem wygasania błysku przy różnych mocach jest dość duża. Jeśli błysk dużej lampy będzie zbyt długi modele mogą okazać się poruszeni przy dłuższych czasach naświetlania.

  Pomysł na sesję fajny.

  OdpowiedzUsuń
 6. co tam lampy - pamiętajcie że czeba ja wyzwolić czymś - bez pocket wizadrów i czasem 1/500 min nie ma szans..
  Sam używam 1/250 z moimi skyportami i już nieraz ruch mroziłem , ale niestety przydała by się 1/500 jak nie więcej..

  OdpowiedzUsuń
 7. 'Chinole' spokojnie dają radę przy małych dystansach. Tutaj ruch zamraża światło z flesza, a nie migawka dla przykładu - moja sb24 ustawiona na 1/64mocy daje błysk o długości 1/11000s, przy 1/4 mocy masz 1/2700s - to wystarcza w większości przypadków :)

  OdpowiedzUsuń